Koruge ve Drenaj Boruları

Mardin Boru, Koruge Borular TS EN 13476-3 standardına göre SN 4 ve SN 8 olarak iki sınıfta üretilmektedir,Yüksek yoğunluklu politetilen hammadde kullanılarak 100 mm'lik çaptan 800 mm'lik çapa kadar üretilmektedir.

Koruge Borular kanalizasyon ve kablo sistemlerinde kullanılan diğer borulara göre birçok avantaja sahiptir.

Koruge Boruların özellikleri

  • Sızdırmaz
  • Dayanıklıdır
  • İşçilikten Tasarruf Sağlar .
  • Uzun Yıllar Dayanır
  • Ekonomiktir

Aşınma Direnci

Koruge Borular: akışkan içindeki partiküilere karşı doğada en az aşınmaya maruz kalan malzeme HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen)'den imal edilmiş borulardır.

Halka Esnekliği

Mardin boru Koruge Boruların üretildiği hammaddenin elastikiyeti çok yüksektir. Bu nedenle Koruge Borular darbeleri absorbe etme özelliği ve esnekliği sayesinde zemin hareketlerinden etkilenmezler Toprak altına döşenen boru sistemleri çalıştıkları süre içinde trafik yükü, toprak kayması, deprem hareketleri gibi farklı ve değişken yüklere, darbeye maruz kalmaktadır. Sert borular üzerine gelen ani yüke, darbeye karşı esneme kabiliyeti olmadığı için dayanamamakta, kırılmakta veya çok kısa sürede yıpranmaktadır.

Mardin boru Koruge Borular esnek yapıları sayesinde üzerlerine gelen yükleri boru çevresine homojen şekilde dağıtarak karşılıklı iki nokta arasında sıkışmaya engel olurlar. Darbe emici bir yastık gibi çalışan Koruge Borular, üzerindeki ani yük kalkınca tekrar esneyerek eski halini alırlar. Bu nedenle toprak hareketleri ve depremlerin olduğu bölgelerde vazgeçilmez bir seçenektir.

Mardin boru Koruge Borular %30'a kadar esneme payına sahiptir

Taşıma ve Stoklama Kolaylığı

Mardin Koruge Boruların hafif ve darbe direnci yüksek olmasından dolayı teleskopik ve üst üste istiflenerek nakledilmesi ve stoklanması mümkündür. Koruge borular büyük çaptan küçük çapa doğru iç içe istiflenebildiği için alandan, zamandan, taşıma ve stoklamadan ciddi maliyet avantajları sağlanır. Küçük çap borularda ise her hangi bir aktarma ve yükleme ekipmanına İhtiyaç olmaksızın taşıma ve stoklama kolayca yapılabilir.

 

 

 

Anasayfa Kurumsal Ürünler Haberler Download İ.K. WebMail İletişim   Vizyon Reklam / VRA
Mardin Boru Zafer İnşaat ve Tefirom Group Ortaklığıdır.